Polyurea Kaplama

Kategori: Su Yalıtımı
Polyurea Kaplama

Fiziksel özellikler söz konusu olduğunda, Polyurea ile kıyas edilebilecek hiçbir kaplama sistemi bulunmamaktadır. Polyurea' nın en büyük yararı, hızlı ve kolay uygulanması, uygulanan alanın hemen kullanılabilmesi...


Polyurea maddesi, % 100 su geçirmez, monolitik, bir Polyurea kaplama sistemidir. Yeni bir yapı parçası olarak veya bakım uygulama programının bir parçası olarak uygulanabilir. Türkiye' ye 2000' li yıllarda giriş yapan Polyurea teknolojisi aslında yeni değil, Avrupa' da yaklaşık 40 yıldır kullanılmakta olan bir sistemdir. Polyurea kaplama birçok geleneksel kaplama sistemine göre daha ileri teknolojiye sahip ve yapılarda müteahhitlerin işini kolaylaştıracak tüm avantajları sunmaktadır. Dayanıklılığı, kullanışlılığı, inovatif çözümleri  başka herhangi bir kaplama sistemi ile elde edilemeyecek türdendir.

 

Polyurea, geniş ürün yelpazesine sahip bir polimer teknolojisidir ve bu teknoloji, olası çözümlerin tümünü sunar. Yüksek uzamadan, ağır darbelere dayanıklı polyurea dirençli sert aşınmaya karşı üstün çekme mukavemetlerine ulaşabilir. Polyurea su yalıtımı uygulamasının bilinen su sistemlerle karşılaştırıldığında %100 aderans ile daha güçlü yapışma özelliği gösterir. Fiziksel özellikler söz konusu olduğunda, Polyurea ile kıyas edilebilecek hiçbir kaplama sistemi bulunmamaktadır.

Polyurea' nın en büyük yararı, hızlı ve kolay uygulanması, uygulanan alanın hemen kullanılabilmesi (10 - 60 Saniye). Dayanıklılığı ise en çok tercih edilme sebeplerinin başlıcasıdır. Yine polyurea kaplaması geleneksel kaplamalardan çok daha hızlı hizmet sunması ile de ayrılmaktadır. % 250 ve üzeri daha fazla esneklik ve yüksek yırtılma direnci, bitki kimyasallarına ve köklerine dayanım özelliği, hızlı uygulanabilmesi ( günde 750 m² ile 1000 m² ), çok hızlı kürleşme özelliği (3-8 saniye) ve uygulama alanlarını 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir.

Püskürtülerek ek yersiz olarak uygulanan Sprey Polyurea kaplama çatlak örtme özelliği sayesinde dilatasyonlarda, baca dipleri, girinti çıkıntı gibi karmaşık detayların çözümünde mükemmel sonuç verir. 

 

Su yalıtımına gereksinim duyan her yapı ve her alan İzobir polyurea sprey ile kaplandığında benzerlerinden çok daha etkili sonuç alınır. Evinizde, iş yerlerinizde, endüstriyel tesislerinizde, çiftliklerde, bodrumlarda, havuzlarda tüm yalıtım gereksinimi olan her yerde İzobir hizmetinizde.

 

İzobir polyurea kaplama uygulaması, alternatif kaplama yöntemlerine göre çok daha ucuz, ekonomik ve kalitelidir. Mobil tabancalarla polyurea kaplaması yapan İzobir, taşınabilir oluşu ile avantaj kazandırmakta, en küçük alanlardan en geniş alanlara kadar yekpare uygulanarak ek izi bırakmamaktadır.